Czym jest Głębia Przestrzeni?

Głębia Przestrzeni to gra RPG z nurtu realistycznego SF.

Co to są gry RPG?

RPG – gry fabularne (ang: role playing games) to forma zabawy, gdzie gracze wcielają się w fikcyjne postacie i odgrywając swoje role, uczestniczą w scenariuszu przygotowanym i prowadzonym przez Mistrza Gry. Mają możliwość swobodnego wyboru swoich zachowań, reakcji, w ramach sytuacji oraz ograniczeń nakładanych przez charakterystykę postaci.  

Do kogo jest adresowana?

Przede wszystkim do ludzi pasjonujących się Science Fiction, kosmosem i zagadnieniami jak będzie wyglądać ludzkość za kilka tysiącleci.

Jaką konwencję wspiera Głębia Przestrzeni?

Rozgrywka powinna być realistyczna, uwzględniając wskazówki (dotyczące na przykład praw fizyki itp) zawarte w podręczniku, ale jeśli ktoś wolałby poprowadzić przygody w klimatach space opery albo bardzo hard SF (bez mocy ESP, Obcych) – także to jest możliwe, dzięki zabraniu niektórych elementów.

Na ile potrzebna jest znajomość fizyki, astronomii czy matematyki aby wygodnie grać?

Nie jest potrzebna, gdyż podstawowe informacje znajdują się w podręczniku, a dołączone narzędzia w formacie komputerowym liczą za graczy wiele rzeczy (na przykład do obliczenia przelotu wystarczy wpisać dwa parametry z karty statku i otrzyma się wynik, można też posłużyć się tabelą z podręcznika i znaleźć orientacyjne wartości już przygotowane). 

Czy początkujący znajdą tutaj coś dla siebie?

Głębia Przestrzeni jest systemem dla średnio zaawansowanych. Oznacza to, że dobrze jeśli ktoś z grających miał już jakieś doświadczenie w grach RPG, jednakże i bez niego, dzięki szczegółowo opisanym zasadom, będzie można zagrać.

Jakie dzieła są inspiracją dla Głębi Przestrzeni?

Głównie tak zwany złoty okres SF, czyli Asimov, A.C. Clarke, Heinlein, Pohl, Lem.

Jakie główne zagadnienia porusza system?

Eksplorację kosmosu, problemy społeczne trzeciego tysiąclecia od oderwania się ludzi od Ziemi, wpływ techniki na życie, zagadnienia militarne.

Na czym polega mechanika w Głębi Przestrzeni?

Podstawowa mechanika polega na określeniu poziomu trudności testu, wykonaniu rzutu kośćmi (ich ilość determinuje cecha albo atrybut i jest moderowana przez różne czynniki) i sprawdzeniu ile będzie sukcesów czyli wartości równych albo większych od tego poziomu. Zapewnia to dynamikę i jednocześnie jest dość proste w korzystaniu.
Walka kosmiczna, jest skonstruowana na dwóch poziomach. Pierwszy to pełna symulacja na planszy, uwzględnia masę elementów i jest przeznaczona dla miłośników symulacji kosmicznych. Drugi, to wersja uproszczona, pozwalająca na prowadzenie starć szybko i dynamiczne.

W jakiej formie gra zostanie wydana?

B5 cz-b z kolorową okładką – Standard Edition

B5 cz-b plus kolorowe kartki (całostronnicowe grafiki), twarda kolorowa okładka, dodatki – Limited Edition.

Kiedy można się spodziewać Głębi Przestrzeni?

Obecnie dystrybuowany jest dodruk wersji standardowej, można ją zakupić przez stronę jak też w sklepie Rebel.pl